Mieszkać w Sztokholmie / Living in Stockholm

stockholm

Kiedy mnie nie było, nie próżnowałam. To znaczy, próżnowałam na maksa:) W ramach bezproduktywnego spędzania czasu zapoznałam się dogłębnie ze sztokholmskim rynkiem nieruchomości, ze szczególnym uwzględnieniem przedwojennych domów jednorodzinnych. W ramach nowego cyklu „Living in Stockholm” zamierzam podzielić się z Wami co smakowitszymi znaleziskami.

Na początku jeden z moich ulubieńców: obłędny dom z 1917 roku, znaleziony TU via Boli.se.

Capitex_012Jabłonki – przed każdym porządnym szwedzkim domem KONIECZNIE muszą rosnąć jabłonki (kto czytał książki o Lotcie z ulicy Awanturników, ten wie:))

Capitex_025Hall  – z MALOWANYMI drewnianymi schodami i GIĘTĄ poręczą – kolejny obowiązkowy element klimatycznego szwedzkiego domu.  Tutaj wersja full wypas z kominkiem, wygodną pufą i designerską lampą (Froscarini, Caboche w nowej, ledowej wersji)

Capitex_027

Zwróćcie uwagę na zasłony: długie, proste, białe, zawieszone pod samym sufitem, zasłaniające dużą część ściany. Ten sposób wieszania zasłon urzekł mnie w wielu szwedzkich domach,  niby prosty zabieg, a jaki ogromny efekt: podwyższają optycznie pomieszczenie, dodają ciepła i elegancji.Capitex_028Capitex_013

I znów najlepszy desing w szczytowej formie, że wymienię tylko zabójczo wygodną sofę Tufty-Time (by Patricia Urquiola, B&B Italia), mój ukochany stolik kawowy Philippe I (by Casamania) i czarną lampę – żurawia Flos 265.Capitex_024Capitex_011

Kuchnia obowiązkowo biała. Do Szwecji nie pasują szafki w żadnym innym kolorze ( poza jednym wyjątkiem, który pokażę w następnym odcinku, więc zostańcie przy odbiornikach:).

Capitex_014

Kuchenne szafki z ramkami i lustrzane kafle – mniam!

Capitex_009 Capitex_002Capitex_004 Capitex

I na zakończenie, dla miłośników planów i planików:Capitex_023 Capitex_019

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s